Czy kasyna w Atlantic City czeka paraliż?

Pracownicy czterech kasyn w Atlantic City opowiedzieli się za rozpoczęciem strajku.

2 nerwowe tygodnie

Strajk pracowników kasynCzłonkowie związków zawodowych zrzeszających pracowników czterech kasyn w Atlantic City niemalże jednogłośnie przegłosowali rozpoczęcie strajku, jeśli do 4-go lipca nie otrzymają nowych, „uczciwszych” umów o pracę.

Termin rozpoczęcia strajku nie jest przypadkowy, bo 4-ty lipca to Dzień Niepodległości w USA i jednocześnie jeden z najbardziej ruchliwych okresów w kasynach.

6000 pracowników

Sprawa dotyczy głównie osób zatrudnionych jako barmani, kucharze, pokojówki i pracownicy hotelowych recepcji. Łącznie to ponad 6000 pracowników. Za strajkiem opowiedziało się aż 96% głosujących. Pracownicy twierdzą, że zatrudniani są na podstawie umów, które straciły już ważność.

Chcą więcej zarabiać

Głównym postulatem związkowców są podwyżki. Pracownicy skarżą się, że od kilkunastu lat nie dostali żadnych podwyżek. Twierdza, że lata temu zgodzili się na zamrożenie pensji z uwagi na recesję, ale kryzys jest już przeszłością i teraz żądają wyższych wynagrodzeń.

Podają też przykłady, w których wskazują, że większość z nich, przez ostatnie 12 lat dostała łącznie 80 centów podwyżki w stosunku do poprzednich stawek godzinowych.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Kurcze, to już chyba nasze pielęgniarki dostały większe podwyżki za ostatnie 12 lat?
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
//