Alabama uderza w walki psów

Władze Alabamy przeprowadziły akcję przeciwko organizatorom nielegalnego hazardu i walk psów.

Finał 4-letniego śledztwa

Walki psów w AlabamieW ostatni piątek, Departament Sprawiedliwości przeprowadził szeroko zakrojoną akcję przeciwko organizatorom nielegalnego hazardu i walk psów w Alabamie. Jest to wynik śledztwa, które rozpoczęło się jeszcze w 2009 roku. W jego wyniku przedstawiono zarzuty 10 osobom.

Psy, broń, narkotyki  i gotówka

Przedstawiciele władz stanowych przejęli w trakcie akcji 367 psów rasy pit bull terrier, które funkcjonariusze opisali jako “noszące ślady wielokrotnych walk”. Przejęto również broń palną, narkotyki, a także specyfiki, których używano do przygotowywania psów do walk. Agenci zabezpieczyli też ponad $500,000 w gotówce.

Grali na wysokie stawki

W podanym prasie oświadczeniu, prokurator krajowy George L. Beck, Jr  powiedział:

“Oskarżeni stawiali od $5,000 do $200,000 na pojedyncza walkę psów.”

Dodał również:

“Ilość przejętych psów i ilość pieniędzy zaangażowanych w tę sprawę pokazuje, jak rozległe jest podziemie związane z walkami psów. Ci ludzie znęcają się, głodzą i zabijają swoje psy dla „zabawy”, którą jest oglądanie i obstawianie psich walk. Ich zachowanie jest godne pożałowania, nie będzie tolerowane i będzie surowo karane.”

Będą surowe wyroki

W razie skazania, oskarżonym grozi maksymalnie 5 lat więzienia za zmowę w celu organizacji walk psów, pięć lat za każdą z 15 zarzucanych im walk, kolejne 5 lat za organizację nielegalnego hazardu i jeszcze dodatkowe 5 lat za 13 przypadków korzystania z telefonów w celu promowania hazardu.

Podziel się
e-Mail
Komentarze (1)
  1. Ja bym tych organizatorów rzuciła tym 367 psom.
Komentuj artykuły na KasynoOnline.pl zgodnie z zasadami korzystania z serwisu znajdującymi się tutaj.Skomentuj

Unibet Roulette