Australijczycy kochają hazard

W ciągu roku mieszkańcy Australii przegrali w gry hazardowe ponad 24 miliardy dolarów.

$1000 na głowę

Sloty w AustraliiAustralijczycy kochają hazard, ale dane za ostatni rok przeszły najśmielsze oczekiwania specjalistów analizujących tamtejszy rynek. Od września 2014 do września 2015 mieszkańcy tego kontynentu przegrali $24,1 miliarda dolarów. To daje średnio $1000 na osobę. Jak łatwo policzyć, przeciętny mieszkaniec przegrał tam równowartość około 4000 złotych.

PKB daleko w tyle

Porównując rok do roku, przegrane w grach hazardowych wzrosły o niebagatelne 6 procent. Dla porównania, tegoroczny wzrost produktu krajowego brutto w tym państwie wyniósł „zaledwie” 2,5%. Chociaż hazard od zawsze wpisany był w kulturę mieszkańców Australii, to najnowsze dane budą niepokój wśród specjalistów.

Kraina automatów

Badania rynku wykazały, że największą popularnością w tym kraju cieszą się obecnie kasyna online i wszechobecne automaty typu jednoręki bandyta. Australia jest drugim (po Włoszech) krajem na świecie pod względem ilości tego typu maszyn przypadających na jednego mieszkańca.

Problem z hazardem

Specjaliści twierdzą, że prawie 400 tysięcy graczy należy definiować, jako patologicznych hazardzistów, którzy nie radzą sobie z problemem uzależnienia od hazardu, to niemalże 2% całej populacji. W związku z tymi doniesieniami, rząd zdecydował się powołać specjalny zespół do przeanalizowania tego rosnącego problemu.

Podziel się
e-Mail
Komentarze (1)
  1. Pewnie kilku maniaków wykręciło głownie ten rekord
Komentuj artykuły na KasynoOnline.pl zgodnie z zasadami korzystania z serwisu znajdującymi się tutaj.Skomentuj

Unibet Roulette