Bankier okradał klientów by finansować hazard

Pracownik banku ukradł z kont klientów ponad 200 tys. funtów by finansować uzależnienie od hazardu.

Kradł przez 5 lat

Marc Burnett okradł klientów banku30-letni Marc Burnett z angielskiego Preston okradał klientów banku, w którym pracował. Cały proceder trwał od 2008 do 2013 roku. W tym czasie Burnett wykonał 45 fałszywych operacji, które pozwoliły mu wyprowadzić z kont klientów banku Lloyds £226,508, czyli około 1,130,000 PLN!

Przyłapany na urlopie

Przestępstwo, którego dopuścił się 30-latek wyszło na jaw zupełnym przypadkiem w czerwcu zeszłego roku, kiedy Burnett przebywał na dwutygodniowym urlopie. Gdy jego szefowie wykryli nielegalne transakcje, mężczyzna został natychmiast zwolniony z pracy, a o całej sprawie poinformowano prokuraturę.

W sidłach nałogu

Burnett przyznał się do stawianych mu zarzutów, a jego adwokat odczytał przed sądem oświadczenie swojego klienta, w którym ten tłumaczył swoje postępowanie i co nim kierowało. Wynikało z niego, że 30-latek uzależnił się od hazardu już w wieku 21 lat i od tamtej pory nie mógł przezwyciężyć nałogu.

Przez ostatnie lata obstawiał mecze piłkarskie i wyniku tego stracił mieszkanie i mocno się zadłużył. Oskarżony twierdził, że stawiał co raz większe kwoty w nadziei, że w końcu uda mu się odegrać stracone pieniądze i spłacić długi.

Wiedział, że zostanie złapany

W odczytanym przed sądem oświadczeniu, mężczyzna przyznał również, że zdawał sobie sprawę, że jego przestępstwo wyjdzie na jaw i zostanie złapany. Jednakże depresja i niemożność poradzenia sobie z problemami sprawiały, że wciąż wyprowadzał kolejne kwoty z kont klientów.

Sąd skazał Marca Burnetta na dwa lata więzienia w zawieszeniu i 300 godzin prac społecznych.

Podziel się
e-Mail
Komentarze (1)
  1. Kolejny idiota, który miał dostęp do zbyt dużej ilości gotówki!
Komentuj artykuły na KasynoOnline.pl zgodnie z zasadami korzystania z serwisu znajdującymi się tutaj.Skomentuj

Unibet Roulette