PokerStars ma nowego właściciela

Portal Pokerstars został wczoraj sprzedany kanadyjskiej spółce Amaya Gaming Group Inc.

Nowy miliarder

Amaya kupuje PokerStarsŚwiat finansów właśnie przywitał nowego miliardera. Jak donosi Bloomberg, Mark Scheinberg sprzedał wczoraj portal PokerStars za 4.9 miliarda dolarów w gotówce! Do tej pory portalem zarządzała znajdujaca się na Wyspie Man firma Rational Group Ltd., która na mocy podpisanej wczoraj umowy została wykupiona przez kanadyjską Amaya Gaming Group Inc.

Potężni partnerzy

Również Forbes informuje o przejęciu największego poker roomu świata. Według ich doniesień, transakcję wsparły finansowo m.in. Deutsche Bank, Barclay’s i Macquarie Capital, które zapewniają znaczą część finansowania w postaci kredytów i innych zabezpieczeń.

Scheinberg odchodzi

Mark Scheinberg posiada obecnie 75% udziałów, za które ma otrzymać astronomiczne $4.9 miliarda. W informacji prasowej, Amaya i Rational wspólnie poinformowały, że dotychczasowy właściciel opuści spółkę Rational, gdy tylko transakcja zostanie zakończona.

Złoty interes

Grupa Rational wygenerowała w zeszłym roku 420 milionów dolarów zysku, a jej przychód brutto wyniósł ponad $1.1 miliarda. W swoim oświadczeniu, 40-letni Scheinberg powiedział:

„Jestem niesamowicie dumny z tego, co wspólnie z ojcem zbudowaliśmy w ciągu ostatnich 14 lat, tworząc największą firmę pokerową na świecie i lidera w branży iGaming.”

 

Podziel się
e-Mail
Komentarze (1)
  1. To jest jakaś niewyobrażalna kwota! Czy komuś nie pomyliły się zera? ;)
Komentuj artykuły na KasynoOnline.pl zgodnie z zasadami korzystania z serwisu znajdującymi się tutaj.Skomentuj

Unibet Roulette