Nowe regulacje hazardu w Rumunii

Rumuński parlament właśnie zatwierdził nowe prawo regulujące rynek hazardu online w tym kraju.

Kuszą zagranicznych operatorów

Hazard w RumuniiNowe prawo, które przegłosował w tym tygodniu rumuński parlament ma zupełnie zmienić podejście tego kraju do hazardu online. W przeciwieństwie do poprzednich regulacji, obecna ustawa otwiera tamtejszy rynek dla firm hazardowych z zagranicy. Zniesiony zostaje m.in. obowiązek posiadania siedziby operatora na terenie Rumunii.

3-stopniowy podatek od wygranych

W przyjętej przez deputowanych ustawie przewidziano trzy progi podatkowe, których wysokość uzależniona jest od uzyskanej przez gracza wygranej. Najniższy, jednoprocentowy próg będzie obowiązywał przy wygranych mieszczących się w granicach €133-€15,000.

Kolejny to 16% podatku, dla wygranych od €15,000 do €100,000. Najwyższy próg to już 25% podatku i dotyczy on dochodów przekraczających €100,000.

Nie wszyscy dostaną licencję

Gdy tylko nowe prawo zostanie podpisane przez prezydenta, operatorzy będą mogli składać wnioski o wydanie licencji, które będą uprawniać ich do akceptowania rumuńskich graczy. Jednakże, by dostać licencję, firma musi być zlokalizowana na terenie Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Lichtensteinu lub Islandii.

Kolejnym wymogiem będzie posiadanie lustrzanych kopii swoich serwerów na terenie Rumunii. Ma to umożliwić odpowiednim władzom nieograniczony dostęp do danych graczy i generowanych przez nich zysków.

Podziel się
e-Mail
Komentarze (0)

Obecnie brak komentarzy

Komentuj artykuły na KasynoOnline.pl zgodnie z zasadami korzystania z serwisu znajdującymi się tutaj.Skomentuj

Unibet Roulette