Rozwój hazardu mobilnego nabiera tempa

Najnowsze badania wskazują, że ilość użytkowników hazardu mobilnego wzrośnie o ponad 100% w 5 lat.

Smartfony i tablety w natarciu

Hazard mobilnyWedług badań rynku wykonanych przez Juniper Research ilość osób, które będą wykorzystywać smartfony i tablety do uprawiania hazardu zwiększy się ponad dwukrotnie w najbliższych latach. Obecnie z tego typu rozrywki korzysta około 64 miliony osób na całym świecie. Do 2018 roku ta liczba ma się zwiększyć o kolejne 100 milionów.

Ameryka napędza rynek

Jak podano w opublikowanym w zeszłym tygodniu raporcie, największy wzrost użytkowników hazardu mobilnego przewidywany jest w Ameryce Północnej. Ma to związek z faktem, że do tej pory rząd USA ociągał się z pracami legislacyjnymi na uregulowaniem hazardu online.

Teraz planowane są spore zmiany, jak na przykład zalegalizowanie zakładów internetowych, czy umożliwienie zakupu losów na loterie za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Lepszy tablet, niż PC

W swoim opracowaniu Juniper Research zauważa, że wielu nowych użytkowników hazardu mobilnego to będą osoby, które do tej pory grały na swoich komputerach stacjonarnych i laptopach. Według analityków, powodem tego jest fakt, że „wiele funkcji lepiej sprawdza się na urządzeniach mobilnych, niż na komputerach”.

Ciągły dostęp do usług

Jedną z podstawowych cech, które specjaliści uważają za kluczowe w rozwoju hazardu mobilnego, jest nieprzerwany i dużo łatwiejszy dostęp do usług. Jak przykład podają zakłady sportowe. Amatorzy tego typu rozrywki mogą bez problemu obstawiać w czasie rzeczywistym oglądany mecz, bez potrzeby włączania dużo mniej poręcznego komputera.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. To chyba nie jest nic nadzywczajnego? Już teraz smartfony opanowały większość naszych domostw, więc to chyba naturalna kolej rzeczy?
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette