Wyciekły dane klientów Paddy Power

Hakerzy włamali się i wykradli dane klientów irlandzkiego portalu hazardowego – Paddy Power.

Ponad pół miliona klientów

Paddy PowerJeden z największych portali hazardowych w Irlandii – Paddy Power – poinformował wczoraj, że odkrył włamanie do swojej bazy danych. Hakerom udało się wykraść dane osobowe 649,055 klientów, z czego około 120,000 to Irlandczycy.

Dane finansowe nietknięte

Jedyną dobrą wiadomością w tej bulwersującej sprawie jest fakt, że złodziejom nie udało się przejąć żadnych danych finansowych. Tak przynajmniej twierdzą władze portalu. Skradzione informacje zawierają imiona i nazwiska, adresy, adresy email, daty urodzenia i nazwiska panieńskie matek klientów firmy.

Włamanie nie dotknęło też wszystkich użytkowników Paddy Power, a jedynie tych, którzy zarejestrowali swoje konta do 2010 roku.

Konta nienaruszone

Pracownicy firmy dokładnie zbadali całą sprawę. Okazuje się, że żadne z przejętych kont nie zostało wykorzystane przez hakerów. Na szczęście nie zginęły żadne pieniądze, ani nie złożono na nich żadnych „niechcianych” zakładów.

Teraz firma skupia się na kontaktowaniu się z klientami i informowaniu ich o zaistniałej sytuacji. Pracownicy portalu zalecają użytkownikom, by zmienili dane do logowania na innych stronach, na których są zarejestrowani klienci, szczególnie tam, gdzie używali takiej samej nazwy użytkownika, czy hasła.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Nie ma zabezpieczeń nie do złamania. Oto kolejny przykład.
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.