$425 milionów w Powerball

W tym tygodniu padła szósta, co do wielkości, wygrana w historii loterii Powerball!

Milioner z Miasta nad Zatoką

425 milionów dolarów w PowerballTo w okolicach San Francisco został kupiony los, który dał szczęśliwemu zwycięzcy szóstą najwyższą wygraną w historii loterii Powerball. Zwycięskie numery to: 1, 17, 35, 49, 54 plus numer specjalny – 34. Wygrana potrafi przyprawić o zawrót głowy, bo wyniosła aż 425 milionów dolarów, czyli ponad 1,5 miliarda złotych.

Szczęśliwe tankowanie

Na razie nie wiadomo, kim jest osoba, która właśnie dołączyła do grona multimilionerów. Wiadomo tylko, że los został sprzedany na stacji benzynowej w Milpitas, niedaleko San Francisco. Zwycięzca będzie miał do wyboru 2 opcje. Odebranie nagrody w ratach, rozłożonych na 30 lat lub jednorazową wypłatę.

Drakońskie podatki

Amerykanie przyzwyczaili się już do tego systemu, ale przeciętnego Polaka może zdziwić fakt, że odebranie nagrody w jednej transzy wiąże się z jej sporym pomniejszeniem. Gdyby szczęśliwiec wybrał właśnie taką opcję to dostanie „zaledwie” 242,2 miliona dolarów.

Wynika to z obowiązującego w USA systemu podatkowego, który znacząco uszczupla wygrane, jeśli wypłacane są jednorazowo.

Zatoka milionerów

To nie pierwsza tak duża wygrana, która padła w okolicach Miasta nad Zatoką. W grudniu zeszłego roku zwycięzca inne loterii – Mega Millions – kupił tam bilet, który dał mu połowę z 648-milionowej nagrody. Los został wtedy sprzedany zaledwie 15 kilometrów od miejsca, w którym sprzedano los wart 425 milionów.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Za taką kwotę, to można nawet obietnice wyborcze spełnić :P
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.