Alabama uderza w walki psów

Władze Alabamy przeprowadziły akcję przeciwko organizatorom nielegalnego hazardu i walk psów.

Finał 4-letniego śledztwa

Walki psów w AlabamieW ostatni piątek, Departament Sprawiedliwości przeprowadził szeroko zakrojoną akcję przeciwko organizatorom nielegalnego hazardu i walk psów w Alabamie. Jest to wynik śledztwa, które rozpoczęło się jeszcze w 2009 roku. W jego wyniku przedstawiono zarzuty 10 osobom.

Psy, broń, narkotyki  i gotówka

Przedstawiciele władz stanowych przejęli w trakcie akcji 367 psów rasy pit bull terrier, które funkcjonariusze opisali jako “noszące ślady wielokrotnych walk”. Przejęto również broń palną, narkotyki, a także specyfiki, których używano do przygotowywania psów do walk. Agenci zabezpieczyli też ponad $500,000 w gotówce.

Grali na wysokie stawki

W podanym prasie oświadczeniu, prokurator krajowy George L. Beck, Jr  powiedział:

“Oskarżeni stawiali od $5,000 do $200,000 na pojedyncza walkę psów.”

Dodał również:

“Ilość przejętych psów i ilość pieniędzy zaangażowanych w tę sprawę pokazuje, jak rozległe jest podziemie związane z walkami psów. Ci ludzie znęcają się, głodzą i zabijają swoje psy dla “zabawy”, którą jest oglądanie i obstawianie psich walk. Ich zachowanie jest godne pożałowania, nie będzie tolerowane i będzie surowo karane.”

Będą surowe wyroki

W razie skazania, oskarżonym grozi maksymalnie 5 lat więzienia za zmowę w celu organizacji walk psów, pięć lat za każdą z 15 zarzucanych im walk, kolejne 5 lat za organizację nielegalnego hazardu i jeszcze dodatkowe 5 lat za 13 przypadków korzystania z telefonów w celu promowania hazardu.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Ja bym tych organizatorów rzuciła tym 367 psom.
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.