Areszt za grę w karty

Małżeństwo z Idaho wpadło w kłopoty z prawem za organizowanie karcianych wieczorów dla przyjaciół.

Przeszkadzali sąsiadom

Tim i Jo LoughMałżeństwo z Boise w stanie Idaho, Tim i Jo Lough od lat organizowali spotkania karciane dla znajomych. Jednakże parę miesięcy temu sąsiedzi zaczęli narzekać, że przed ich domem parkuje zbyt wiele samochodów, a goście zakłócają spokój w okolicy.

Znajdźcie inne miejsce

Kluczową w całej historii była sytuacja, w której ktoś złożył skargę na policji. Jak relacjonuje pan Tim Lough:

“Policjanci zjawili się u nas i powiedzieli: Wasi sąsiedzi się skarżą, więc jeśli chcecie dalej grać, to lepiej znajdźcie sobie inne miejsce.”

Państwo Lough poszli za radą funkcjonariuszy policji i znaleźli sobie inne miejsce do gry, w którym nie przeszkadzali sąsiadom.

Syn wynajął im biuro

Ich syn, Travis Lough, wynajął dla nich przestrzeń biurową, by tam mogli w spokoju spotykać się z przyjaciółmi i oddawać się karcianym rozrywkom. Koszty wynajmu lokalu oraz poczęstunku dla gości pokrywane były z części pieniędzy, za które grali znajomi. Tim Lough tłumaczy:

“To nie jest tak, że to był prawdziwy pokój gier, gdzie gra się na ogromne stawki,  a organizatorzy zarabiają na tej działalności setki tysięcy dolarów.”

Jednakże to wystarczyło by trafić do aresztu. W raporcie policyjnym możemy przeczytać, że rodzina prowadziła “działalność hazardową w celu osiągnięcia zysku”.

Ignorantia iuris nocet

Państwo Lough twierdzą, że nie zdawali sobie sprawy, że ich działalnośc jest niezgodna z prawem. Utrzymują, że nie mieli świadomości, że tego typu spotkania mogą ściągnąć na nich problemy z policją. Tim Lough powiedział reporterom:

“Gdyby powiedzieli nam, że to jest nielegalne, że nie wolno nam tego robić, to na pewno przestalibyśmy organizować te spotkania. Nie jesteśmy przestępcami.”

Nie wiadomo, jaką karę poniosą Państwo Lough. Sprawa nie trafił jeszcze do sądu.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Niedługo wezmą się za loterie fantowe na balach charytatywnych.
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette