Australijczycy kochają hazard

W ciągu roku mieszkańcy Australii przegrali w gry hazardowe ponad 24 miliardy dolarów.

$1000 na głowę

Sloty w AustraliiAustralijczycy kochają hazard, ale dane za ostatni rok przeszły najśmielsze oczekiwania specjalistów analizujących tamtejszy rynek. Od września 2014 do września 2015 mieszkańcy tego kontynentu przegrali $24,1 miliarda dolarów. To daje średnio $1000 na osobę. Jak łatwo policzyć, przeciętny mieszkaniec przegrał tam równowartość około 4000 złotych.

PKB daleko w tyle

Porównując rok do roku, przegrane w grach hazardowych wzrosły o niebagatelne 6 procent. Dla porównania, tegoroczny wzrost produktu krajowego brutto w tym państwie wyniósł „zaledwie” 2,5%. Chociaż hazard od zawsze wpisany był w kulturę mieszkańców Australii, to najnowsze dane budą niepokój wśród specjalistów.

Kraina automatów

Badania rynku wykazały, że największą popularnością w tym kraju cieszą się obecnie kasyna online i wszechobecne automaty typu jednoręki bandyta. Australia jest drugim (po Włoszech) krajem na świecie pod względem ilości tego typu maszyn przypadających na jednego mieszkańca.

Problem z hazardem

Specjaliści twierdzą, że prawie 400 tysięcy graczy należy definiować, jako patologicznych hazardzistów, którzy nie radzą sobie z problemem uzależnienia od hazardu, to niemalże 2% całej populacji. W związku z tymi doniesieniami, rząd zdecydował się powołać specjalny zespół do przeanalizowania tego rosnącego problemu.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Pewnie kilku maniaków wykręciło głownie ten rekord
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette