Bankier okradał klientów by finansować hazard

Pracownik banku ukradł z kont klientów ponad 200 tys. funtów by finansować uzależnienie od hazardu.

Kradł przez 5 lat

Marc Burnett okradł klientów banku30-letni Marc Burnett z angielskiego Preston okradał klientów banku, w którym pracował. Cały proceder trwał od 2008 do 2013 roku. W tym czasie Burnett wykonał 45 fałszywych operacji, które pozwoliły mu wyprowadzić z kont klientów banku Lloyds £226,508, czyli około 1,130,000 PLN!

Przyłapany na urlopie

Przestępstwo, którego dopuścił się 30-latek wyszło na jaw zupełnym przypadkiem w czerwcu zeszłego roku, kiedy Burnett przebywał na dwutygodniowym urlopie. Gdy jego szefowie wykryli nielegalne transakcje, mężczyzna został natychmiast zwolniony z pracy, a o całej sprawie poinformowano prokuraturę.

W sidłach nałogu

Burnett przyznał się do stawianych mu zarzutów, a jego adwokat odczytał przed sądem oświadczenie swojego klienta, w którym ten tłumaczył swoje postępowanie i co nim kierowało. Wynikało z niego, że 30-latek uzależnił się od hazardu już w wieku 21 lat i od tamtej pory nie mógł przezwyciężyć nałogu.

Przez ostatnie lata obstawiał mecze piłkarskie i wyniku tego stracił mieszkanie i mocno się zadłużył. Oskarżony twierdził, że stawiał co raz większe kwoty w nadziei, że w końcu uda mu się odegrać stracone pieniądze i spłacić długi.

Wiedział, że zostanie złapany

W odczytanym przed sądem oświadczeniu, mężczyzna przyznał również, że zdawał sobie sprawę, że jego przestępstwo wyjdzie na jaw i zostanie złapany. Jednakże depresja i niemożność poradzenia sobie z problemami sprawiały, że wciąż wyprowadzał kolejne kwoty z kont klientów.

Sąd skazał Marca Burnetta na dwa lata więzienia w zawieszeniu i 300 godzin prac społecznych.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Kolejny idiota, który miał dostęp do zbyt dużej ilości gotówki!
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.