Belgia chce ostrzejszej regulacji hazardu

Belgijska Komisja Gier chce zaostrzenia przepisów regulujących dostęp do hazardu w tym kraju.

List otwarty

Hazard w BelgiiBelgijaska Komisja Gier (BGC) wystosowała list otwarty do członków przyszłego rządu, w którym wzywa do zaostrzenia, i tak już bardzo surowych, przepisów regulujących zasady oferowania gier hazardowych w tym kraju.

Uczyć się na błędach

W swoim liście BGC wyraża nadzieję, że nowy rząd nie powtórzy błędów obecnych liderów. Członkowie Komisji stwierdzają również, że hazard nie może być traktowany, jako “normalna aktywność ekonomiczna” i krytykują obecne podejście władz do tego zagadnienia.

Chcą większej kontroli

Chociaż w Belgii już teraz istnieje długa czarna lista zakazanych na tym rynku operatorów, to BGC uważa, że kontrola nad hazardem online jest wciąż niewystarczająca. Komisja chce wprowadzić dodatkowe narzędzia sprawdzające tożsamość graczy, które miałyby się opierać na krajowym rejestrze mieszkańców.

Media społecznościowe

Kolejnym zarzutem wobec obecnego rządu jest brak jakichkolwiek reakcji na hazard online za pośrednictwem mediów społecznościowych. BGC wskazuje, że może to prowadzić to rozpowszechniania gier hazardowych wśród nieletnich.

Projekt zmian jest gotowy

Komisja Gier poinformowała, że już przygotowała i zaprezentowała projekt zmian w prawie, które miałby się odnosić do hazardu na portalach społecznościowych. Zmiany te mają zostać rozpatrzone jeszcze przez obecny rząd.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Ciekawe, że nikt nie myśli o tym, żeby to rozsądnie zorganizować, tylko tną, tną i jeszcze raz tną.
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette