Czesi regulują hazard

Czechy otwierają się na hazard online. Właśnie przyjęto stosowne ustawy regulujące ten rynek.

Podatki w górę

Ustawa regulująca hazard w CzechachNiższa izba czeskiego parlamentu przyjęła właśnie ustawę regulująca kwestie hazardu w tym kraju. Rządzący podjęli decyzję o zwiększeniu podatków od dochodu z jednorękich bandytów z 28% do 35%. Jednocześnie, daniny z tytułu przychodów z loterii i zakładów sportowych pozostały bez zmian i wynoszą tyle, co polska stawka VAT, czyli 23%.

Otwierają rynek

Przyjęte właśnie prawo zawiera jeszcze jedną ważną zmianę. Czeski rynek ma zostać oficjalnie otwarty dla operatorów gier hazardowych z zagranicy. Jednocześnie, Ministerstwo Finansów, które nadzoruje hazard w tym kraju, ma otrzymać stosowne narzędzia do walki z operatorami, którzy nie będą posiadać czeskiej licencji.

Lokalne prawo, a unijne wolności

Jak wskazują prawnicy, obecnie w Czechy mają spory problem z operatorami zagranicznymi. Z jednej strony, czeskie firmy skarżą się, że zagraniczna konkurencja nie płaci lokalnych podatków. Z drugiej, władze nie mogą zablokować zagranicznych kasyn i bukmacherów, ponieważ możliwości ogranicza tu unijna zasada swobody przepływu towarów i usług.

Ustawodawcy założyli jeszcze jeden cel, który ma spełnić nowe prawo. W ustawie zawarto rozwiązania, które mają pomóc w walce z narastającym problemem uzależnienia od hazardu.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Polska dalej nic- biała plama na hazardowej mapie Europy.
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette