Hazardzista ukradł ich oszczędności życia

Kanadyjczyk uzależniony od hazardu ukradł małżeństwu $150,000. To były ich wszystkie oszczędności.

Wykorzystał ich zaufanie

Hazardzista okradł parę53-letni J-Michael Mackett, 53 przyjechał do Taupo w czerwcu 2011 w poszukiwaniu pracy. Niemalże natychmiast zaprzyjaźnił się ze starszą parą. Wkrótce potem poprosił kobietę o pożyczkę i otrzymał od niej $550.

Fałszował dokumenty

Mackett zapewniał, że ma pieniądze w kanadyjskim banku i spreparował dokumenty z trzech banków inwestycyjnych, które miały potwierdzić jego słowa. Jak później stwierdził sąd okręgowy w Taupo wszystkie przedstawione przez niego dokumenty były fałszywe.

Pożyczka za pożyczką

Pomiędzy czerwcem 2011 i kwietniem 2012 para pożyczyła Panu Mackett łącznie $148,600. Były to oszczędności ich życia. Jak się miało potem okazać, mężczyzna nie miał zamiaru oddawać tych pieniędzy.

Oszukał też bank

W czerwcu 2011, Mackett uzyskał w banku Westpac złotą kartę kredytową z limitem wynoszącym $15,000. Taka karta nie zostałaby wydana komuś kto nie ma statusu stałego rezydenta w Nowej Zelandii, dlatego Mackett skłamał w oświadczeniu wymaganym przez bank oświadczając. Na koniec był winny bankowi $23,356.

Nie tylko karta

W październiku i listopadzie 2011 Mackett jeszcze dwa razy zdołał oszukać bank Westpac. Posługując się dokumentami dwóch fałszywych krewnych uzyskał pożyczki, których łączna wartość wyniosła aż $67,205.

“Wpadł w spiralę zdobywania pieniędzy.”

Tak prawnik Steve Clarkson podsumował działania Macketta, które pomagały mu finansować  uzależnienie od hazardu.

Skazany na 3 lata

Pan Mackett został skazany na trzy lata więzienia. Udowodniono mu łącznie 37 zarzutów. Sędzia James Weir w uzasadnieniu wyroku podkreślił, że oskarżony “chronicznie eksploatował” zaprzyjaźnioną parę, a jego działania doprowadziły ich do ruiny.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Jak mozna było w kółko porzyczać gościowi kasę. Zaczeli od $550, a doszli do $150,000!?!? To jakiś absurd. Naiwniacy i tyle.
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.