Holandia na ostatniej prostej do regulacji hazardu

Izba niższa holenderskiego parlamentu przegłosowała ustawę regulującą hazard online.

Idą zmiany

Holenderski parlament uchwalił ustawę hazardowąWygląda na to, że już niedługo Holandia dołączy do grupy państw, które posiadają własne regulacje dotyczące hazardu online. Izba niższa tamtejszego parlamentu (odpowiednik naszego Sejmu) przyjęła właśnie projekt ustawy hazardowej, co oznacza, że nowe prawo może zacząć obowiązywać już w drugiej połowie 2017 roku.

Wprowadzają podatki

Jednym z głównych założeń uchwalonych regulacji jest wprowadzenie podatku dla internetowych portali hazardowych. Wysokość tej daniny ustalono na poziomie 29% dochodu. Do tego pobierane będzie jeszcze 1,5% na finansowanie komisji nadzorującej tę branżę (KSA) oraz 0,5% na programy pomagające osobom uzależnionym od hazardu.

Takie same stawki będą obowiązywać też operatorów naziemnych.

Koniec z blokadami

Ciekawą zmianą w prawie jest odebranie KSA prawa do blokowania nieautoryzowanych stron oferujących hazard. Parlamentarzyści uznali, że sam pomysł wydawał się dobry, ale w ostatecznym rozrachunku przynosił więcej problemów, niż korzyści i często negatywnie wpływał na ogólnie rozumiane funkcjonowanie internetu.

Kolejny krok

Teraz nowe prawo czeka na zatwierdzenie przez holenderski Senat. Stanie się to nie wcześniej, niż jesienią tego roku, bo wyższa izba parlamentu ma obecnie przerwę w obradach. Jednak przegłosowanie tego projektu wydaje się jedynie formalnością i należy się spodziewać, że już wkrótce Holendrzy będą mieli nową ustawę hazardową.

Share
e-Mail
Comments (0)

There are no comments at this time

For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette