Kolejny wyrok za nielegalny hazard

W Nowy Jorku zapadł wyrok skazujący dla mężczyzny zaangażowanego w organizację nielegalnego hazardu.

Nielegalne zakłady

Policja w Nowym JorkuW czwartek w Nowym Jorku skazany został kolejny mężczyzna odpowiedzialny za organizację nielegalnych zakładów bukmacherskich. 63-letni Mitchell Engleson został skazany na 15 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Wobec skazanego orzeczono również przepadek mienia o wartości $15,000 i $5,000 grzywny.

Sukces śledczych

W wyniku śledztwa prowadzonego przez FBI, miejscowy odpowiednik urzędu kontroli skarbowej i Policję ze Stamford akty oskarżenia przedstawiono łącznie 20 osobom. Zarzuca się im działania związane z nielegalnym hazardem, w tym prowadzenie nielegalnych klubów karcianych w Hamden i Stamford.

Zakłady na Kostaryce

Śledczy, dzięki wykorzystaniu m.in. podsłuchów, ujawnili, że Engelson i pozostali oskarżeni zajmowali się nielegalnymi zakładami bukmacherskimi na bardzo dużą skalę. Swoją działalność prowadzili za pośrednictwem strony internetowej www.44wager.com, która działa na serwerach zlokalizowanych na Kostaryce.

Interes wart miliony

Analiza przeprowadzona przez agentów FBI ujawniła, że prowadzony przez oskarżonych biznes internetowy przyniósł im prawie $1.7 miliona w okresie od października 2010 do czerwcza 2011. Engelson przyznał się do organizacji nielegalnego hazardu w lutym tego roku.

To jeszcze nie koniec

Ani wyrok, który zapadł wczoraj, ani wniesione akty oskarżenia nie kończą pracy śledczych. Sprawa jest nadal w toku i prowadzą ją połączone służby, w których skład wchodzą: jednostka FBI do zwalczania przestępczości zorganizowanej, policja skarbowa, policja ze Stamford, policja z Bridgeport i policja stanowa.

Ze strony prokuratury sprawę prowadzą zastępcy prokuratora stanowego Hal Chen i Peter Jongbloed.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Jeśli miałaby mnie aresztować tak pani, jak na tym zdjęciu, to mogę się przyznać do czegokolwiek :P
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.