Ksiądz okradł parafię, by mieć na hazard

Ksiądz z Massachusetts stanie przed sądem za kradzież $230,000, które wydał na hazard.

Okradł parafię

ks-stephen-gemmeByły proboszcz parafii Northborough w Massachusetts (USA) ukradł ponad $230,000 (niecałe 750,000 złotych) z kasy kościoła. Pieniądze wydał głównie na finansowanie swojego uzależnienia od hazardu. Teraz ma stanąć przed sądem by odpowiedzieć za swoje czyny.

Regularny proceder

Proboszcz Stephen Gemme stał na czele parafii św. Bernadetty, która podlega pod diecezję Worcester. To właśnie władze tej diecezji skierowały sprawę do sądu, gdy zorientowały się, że ksiądz podkradał parafialne fundusze. Diecezja twierdzi, że cały proceder zaczął się jeszcze w 2008 roku i trwał całymi latami.

Dociekliwy kontroler

Cała sprawa wyszła na jaw dopiero niedawno, gdy jeden z członków rady parafialnej odkrył nieprawidłowości w finansach prowadzonej przez Kościół szkoły. Natychmiast powiadomiono biskupa Robert McManusa, który stoi na czele diecezji Worcester.

Rezygnacja przez hazard

Wtedy wyszło również na jaw, że ksiądz Gemme ma poważny problem z hazardem. W obliczu grożących mu zarzutów, proboszcz złożył rezygnację na ręce biskupa, która została przyjęta w trybie natychmiastowym. O wszystkim poinformowano też parafian w specjalnym liście.

Okradł dwa fundusze

Po dokładniejszej analizie raportów finansowych okazało się, że ksiądz Gemme wyciągnął ponad $110,000 z funduszu szkolnego i ponad $120,000 z funduszu parafialnego. Wszystkie te pieniądze nigdy nie zostały spożytkowane na żaden z celów, na które były gromadzone.

Ksiądz Gemme został tymczasowo odsunięty od pełnienia posługi kapłańskiej.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Bogata ta parafia :)
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette