Manager okradał bank by finansować hazardowy nałóg

Manager banku Barclay’s został skazany za kradzież £176,000, za które spłacał swoje hazardowe długi.

Ukradł prawie 300,000 złotych

Joshua Bridgeman28-letni Joshua Bridgeman przez lata okradał bank Barclay’s, w którym pracował. Łącznie wyprowadził £176,000 (około 300,000 złotych). Nielegalne operacje zaczęły się w 2007 roku, gdy Bridgeman po raz pierwszy sfałszował dokumenty by wyprowadzić pieniądze klientów.

£6,000 premii miesięcznie

Joshua stworzył całą sieć fikcyjnych transakcji, które tuszowały jego kradzieże. Dzięki tym zabiegom zarabiał miesięcznie o £6,000 więcej, niż wynikało z jego umowy o pracę. Za skradzione pieniądze spłacał swoje hazardowe długi, jak również na bieżąco finansował swoje uzależnienie od hazardu.

Kradł i robił karierę

Bridgeman rozpoczał pracę w banku Barclay’s znajdującym się w St Neots w 2007 roku. Z czasem awansował i doszedł do stanowiska zastępcy kierownika w oddziale w Ely. To jeszcze ułatwiło mu tuszowanie oszustw, ponieważ był odpowiedzialny za sprawdzanie i rozwiązywanie ewentualnych problemów.

Zapadł wyrok

Chociaż 28-latek nadal nie przyznaje się do winy, sąd w Cambridge był innego zdania. W tym tygodniu zapadł wyrok, w którym ława przysięgłych uznała Bridgemana winnym zarzucanych mu czynów, a sędzia Jonathan Haworth skazał go na trzy lata i dziewięć miesięcy pozbawienia wolności.

Wykorzystał swoją pozycję

W uzasadnieniu i wyroku skazany usłyszał, że za szczególnie haniebne sąd uznał wykorzystywanie zaufania, którym został obdarzony przez pracodawcę. Na wyrok miała również wpływ wysoka kwota, którą udało mu się zdefraudować. Sędzia zauważył także, że dzięki swojemu wykształceniu i temu, że znał system od środka, poczynania Joshua przez dłuższy czas pozostawały niezauważone.

Żaden z klientów banku nie stracił swoich środków w wyniku działań skazanego.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Ł6,000 miesięcznie premii? Bardzo ładnie. Chyba złożę CV do banku Barcley's :P
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.