Niemieckie przepisy hazardowe do kosza?

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał niemiecką ustawę hazardową za niezgodną z unijnym prawem.

Turek ograł Niemcy

Hazard online w NiemczechWczoraj ETS rozpatrywał skargę tureckiego przedsiębiorcy mieszkającego w Niemczech, który został skazany przez tamtejszy sąd za to, że prowadził bar, w którym oferował swoim klientom dostęp do stron bukmacherskich zarejestrowanych na Malcie. Prokuratorzy żądali ukarania mężczyzny, ale bawarski sąd postanowi zwrócić się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z prośbą o wydanie orzeczenia.

Bezlitosny ETS

Wyrok ETS okazał się miażdżący dla niemieckiej ustawy hazardowej. Sędziowie uznali, że tamtejsza ustawa hazardowa łamie podstawowe prawa, na których opiera się unia Europejska, jak na przykład prawo do swobodnego przepływu towarów i usług. Tym samym, oskarżenie wobec Sebata Ince (właściciela baru) zostało w całości oddalone.

Chaos wyklucza bezprawie

Członkowie trybunału orzekający w tej sprawie stwierdzili, że prokuratorzy nie mają prawa karać żadnego prywatnego operatora, który oferuje gry hazardowe, ponieważ niemieckie przepisy są zbyt „chaotyczne i rozwlekłe”, by móc je skutecznie stosować, a na dodatek nieracjonalnie ograniczyły możliwość uzyskania niemieckiej licencji.

Warto tu dodać, że Niemcy przewidzieli wydanie tylko 20 licencji w tym kraju. Po tym rozstrzygnięciu, należy spodziewać się, że niemiecka ustawa hazardowa zostanie poddana solidnej rewizji.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Ciekawe, kiedy dostanie się naszej rodzimej ustawie?
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.