Odebrali wygraną po 21 miesiącach

Prawie dwa lata czekała rodzina z Kanady by odebrać wygraną z loterii wartą 50 mln dolarów.

21 miesięcy do szczęścia

Rodzina Mayrhofer odbiera 50 mln dolarówWłaśnie zakończył się jeden z najdłuższych procesów identyfikacji zwycięzców w historii kanadyjskiej loterii. Po niespełna dwóch latach ustalono, że 50-milionowa wygrana z Lotto Max powędruje w ręce rodziny z Langley, niedaleko Vancouver. Zwycięzcami okazali się: emerytowany hutnik Friedrich Mayrhofer, jego żona Annand oraz ich syn Eric.

Walka o prywatność

Cała sprawa trwała tak długo, ponieważ rodzina przez wiele miesięcy walczyło o utrzymanie swoich danych osobowych w tajemnicy. W tym celu, przekazali swój kupon specjalnemu funduszowi powierniczemu, który wystąpił w ich imieniu o wypłatę.

Najważniejsza jest transparentność

Zasady loterii kanadyjskiej są jedna bardzo restrykcyjne, jeśli chodzi o kwestię upubliczniania wizerunku zwycięzców. Władze wychodzą z założenia, że priorytetem jest utrzymywanie wysokiego poziomu zaufania obywateli do procesu wyłaniania zwycięzców. Dlatego jednym z warunków odebrania nagrody jest zgoda na publikację wizerunku zwycięzcy.

Po 21 miesiącach starań, rodzina Mayrhofer w końcu postanowiła ustąpić i osobiście odebrała swoje 50 milionów dolarów (prawie 144 miliony złotych).

Kosztowna zwłoka

Przyjmując czek, Friedrich Mayrhofer powiedział, że gdyby wiedział, jak prosta jest ta procedura, to z pewnością nie czekałby tak długo z decyzją o zgłoszeniu się po nagrodę. Jak zdążyli już wyliczyć specjaliści, rodzina straciła na zwłoce przynajmniej $500,000, które mogli dodatkowo zarobić dzięki oprocentowaniu tych środków.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. W sumie to nie jest głupie. u nas nigdy nie wiadomo, kto wygrał i czasami się człowiek zastanawia, czy wszystko nie idzie do kieszeni jakiegoś polityka.
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.