Pracownik loterii nielegalnie kupował kupony

Mieszkaniec stanu Iowa w USA nielegalnie grał na loterii, której był pracownikiem. Trafił jackpot.

Wygrał miliony

Eddie Tipton51-letni Eddie Tipton, pracownik loterii w Iowa, wbrew obowiązującym zasadom grał w jedną z oferowanych prze tą instytucję gier – Hot Lotto. W 2010 roku kupił zwycięski kupon, który trafił jackpot wart 16,5 miliona dolarów. Mężczyzna wpadł, gdy próbował odebrać wygraną przez podstawionego prawnika.

Areszt zamiast milionów

Za złamanie zakazu udziału pracowników w grach organizowanych przez firmę zarządzająca loterią grożą surowe kary, z więzieniem włącznie. Właśnie z tego powodu przedstawiciele organów ścigania, właśnie aresztowali niesfornego pracownika i wkrótce mają postawić mu zarzuty.

Czekał rok

Mężczyzna próbował zwieść władze loterii i miał nadzieję, że uda mu się jednak odebrać tę niebagatelną nagrodę. Dlatego odczekał aż rok, zanim zgłosił się po pieniądze. Nie zrobił tego też sam, ale przez podstawionego prawnika, który miał anonimowo zgłosić się po wygraną.

Wpadł po trzech latach

Tipton został aresztowany po trzyletnim śledztwie i postawiono mu dwa zarzuty oszustwa. Sąd wyznaczył też dla niego kaucję w wysokości $10,000. Co ciekawe, wygrana nigdy nie zostałą wypłacona i zasiliła jeden z jackpotów loterii Hot Lotto.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Ale "farciarz" :D
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.