Rekord Lotto dla 3 zwycięzców

Sobotnia kumulacja Lotto była największą w historii polskich loterii. Wysłano 3 zwycięskie losy.

Rekord wszechczasów

Losowanie LottoOstatnie losowanie Lotto elektryzowało Polskę już od czwartkowego wieczoru, gdy okazało się, że znowu nie padła główna wygrana. Wtedy wiadomo już było, że sobotnia pula nagród będzie najwyższa w historii i wyniesie około 60 milionów złotych. Ostatecznie kumulacja wyniosłą niespełna 58 milionów.

Trzech milionerów

Ta oszałamiająca kwota ostatecznie trafiła w ręce trójki szczęśliwych zwycięzców. Wygrywające kupony wysłano w Krakowie, Sosnowcu i Zamościu, a każda osoba dostanie niemalże 19,270,000 złotych. Po odliczeniu podatków wygrane wyniosą trochę ponad 17,3 mln na głowę.

Osobisty rekord daleko

Chociaż sobotnia kumulacja była najwyższa w historii, to do najwyższej pojedynczej wygranej było bardzo daleko. Sobotni milionerzy nie mieszczą się nawet w pierwszej piątce zwycięzców wszechczasów, której od 2015 roku przewodzi wygrana z Ziębic – ponad 35 mln złotych.

Amerykańskie szaleństwo

Nie tylko Polacy żyli w ten weekend wynikami loterii. W USA również padła gigantyczna wygrana, która sprawia, że nasza kumulacja wypada trochę blado. Tam mieszkaniec New Jersey wygrał pule wynoszącą 430 milionów dolarów, co da zysk wynoszący minimum miliard złotych – w zależności od wybranej opcji wypłaty.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Brawo, brawo, brawo... zazdraszczam :)
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.