Rumunia zarabia krocie na hazardzie

Rumuńska gospodarka odżywa dzięki regulacji rynku hazardowego i ogromnym wpływom z podatków.

Ratunek dla budżetu

Rumunia zarabia krocie na hazardzieRumuńska gospodarka nie jest i nigdy nie była europejską potęgą, ale teraz budżet tego państwa dostaje coraz większe zastrzyki gotówki, dzięki uregulowaniu rynku hazardowego. Wpływy ze sprzedaży licencji i podatków rosną z każdym rokiem, a zeszłoroczny dochód naprawdę robi wrażenie..

Setki milionów Euro

Według danych rumuńskiego Państwowego Biura ds. Hazardu (ONJN) wpływy budżetowe z tej gałęzi gospodarki wzrosły w 2015 roku aż o 71%, w porównaniu do 2014 roku! Łącznie, na sprzedaży licencji i podatkach od gier, Rumunia zarobiła w zeszłym roku aż 269 milionów Euro, czyli niespełna 1,2 miliarda złotych.

Ostre cięcie

Rumuński rynek hazardowy pozornie bardzo się skurczył, w porównaniu z wcześniejszymi latami. Ilość oficjalnie działających tam operatorów spadła aż o 488 podmiotów. Obecnie, licencję na oferowanie swoich usług posiada tam 19 firm. Jak widać, ten spadek nie przeszkodził w uzyskaniu znaczącego wzrostu w dochodach skarbu państwa.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Ile 500+ można z tego sfinansować?
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette