Rumuńska księżniczka organizowała walki kogutów

Była rumuńska księżniczka staje przed amerykańskim sądem. Jest oskarżona o organizację walk kogutów.

Uzbrojone ptaki

Irina i John WalkerProkuratorzy twierdzą, że 60-letnia Irina Walker i jej mąż zorganizowali 10 imprez, których główną atrakcją były walki kogutów. Spotkania miały miejsce w Oregonie w 2012 i 2013 roku. Jak stwierdzono w akcie oskarżenia, do nóg ptaków przytwierdzano ostrza, od widzów pobierano opłaty za wstęp, a także oferowano im drinki.

Jej ojciec był królem

Pani Walker to trzecia córka ostatniego króla Rumunii – Michała I Rumuńskiego, który abdykował pod naciskiem ZSRR w 1947 roku i wraz z rodziną przeniósł się do Szwajcarii. Irina i jej mąż John Wesley Walker, były zastępca szeryfa, zostali oskarżeni o organizację nielegalnego hazardu oraz spisek mający na celu łamanie przepisów amerykańskiej ustawy o ochronie zwierząt.

18 oskarżonych

W wyniku śledztwa, prowadzonego w sprawie nielegalnych walk kogutów, akt oskarżenia przedstawiono łącznie 18 osobom. Wśród nich jest małżeństwo Walkerów.

Każdy z przedstawionych parze zarzutów zagrożony jest maksymalnie 5 latami więzienia i grzywną do $250,000. Mogą też zostać zmuszeni do opuszczenia swojego rancza znajdującego się w pobliżu Irrigon w Oregonie.

Król w kurniku

Po wygnaniu z Rumunii, rodzina królewska mieszkała w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, gdzie prowadzili kurzą fermę i warsztat stolarski. Na oficjalnej stronie internetowej rodziny zamieszczono oświadczenie króla, który przyjął wiadomość o oskarżeniu córki z “głębokim smutkiem”. Napisano w nim:

“Jego Wysokość i rodzina królewska żywią nadzieję, że amerykański wymiar sprawiedliwości i sąd stanowy w Oregonie zajmą się sprawą w najuczciwszy i najszybszy możliwy sposób.”

Dalej w komunikacie możemy przeczytać:

“Jego wysokość ma również nadzieję, że zasada domniemania niewinności będzie funkcjonować… od samego początku aż po finał tej niefortunnej sytuacji.”

Barbarzyńska praktyka

Amanda Marshall, prokurator krajowy dla dystryktu Oregon tak skomentowała tę sprawę:

“Oprócz tego, że jest to barbarzyńska praktyka, walki kogutów narażają na niebezpieczeństwo zdrowie publiczne i pociągają za sobą inne formy przestępczej aktywności.”

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Hmmm.... Czy można być "byłą" księżniczką, jeśli pochodzi się z królewskiego rodu? Myślałem, że taki tytuł nosi się przez całe życie.
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.