Rząd Irlandii przyjął nową ustawę hazardową

Irlandzki rząd w końcu zatwierdził nowe regulacje hazardu online. Zmiany będą dotyczyć podatków.

Ustawa czeka na podpis

Ustawa hazardowa w IrlandiiPo trzyletniej batalii, irlandzki minister finansów ogłosił, że w końcu dało mu się przeforsować nowe regulacje związane z hazardem online. Ustawa została już zatwierdzona przez rząd, a teraz czeka na ostatni krok, jakim jest podpisanie jej przez prezydenta. Zmiany w prawie dotyczą głównie opodatkowania hazardu online.

Bukmacherzy zapłacą więcej

Według nowoprzyjętej ustawy, internetowe kasyna i operatorzy oferujący bingo będą płacić podatek w wysokości 1% od przychodu netto. Inaczej wygląda sprawa opodatkowania portali bukmacherskich, które będą objęte 15-procentową stawką podatku, liczonego od przychodów netto. Taki sam podatek obowiązuje w Wielkiej Brytanii.

Dwuletnie licencje

Każdy operator, który będzie chciał oferować swoje usługi na irlandzkim rynku, będzie musiał uzyskać tamtejszą licencję. Taka zgoda będzie wydawana na okres dwóch lat. Firmom, które będą oferować swoje usługi bez wymaganej licencji będzie grozić kara grzywny, nawet do €300,000. Nowe prawo ma wejść w życie 1-go sierpnia.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. A kiedy my? Może warto to pokazać Pnia Kopacz i Panu Kapicy?
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette