Sochi nie stanie się strefa hazardu

Rosyjski rząd nie planuje utworzenia w Rosji specjalnej strefy, w której będzie dostępny hazard.

Plany Medvedeva

Hazard w SochiRzecznik prasowa gabinetu rosyjskiego premiera poinformowała, że Dmitry Medvedev nigdy nie proponował utworzenia w Sochi specjalnej strefy, której będzie można uprawiać hazard. Pogłoski, że miasto-gospodarz najbliższych zimowych Igrzysk Olimpijskich ma zostać otwarte dla kasyna pojawiły się w ostatnich tygodniach. Reczniczka Natalya Timakova, powiedziała:

“Pan Premier nie przedstawił pomysłu stworzenia w Sochi specjalnej strefy “hazardowej”. To była sugestia jednego z członków zrzeszenia bankowców.”

Mylne doniesienia prasowe

Rewelacje na temat strefy hazardowej w Sochi podał do wiadomości publicznej znany rosyjski dziennik Kommersant. Gazeta twierdziła, że Medvedev zasugerował takie rozwiązanie na ostatnim posiedzeniu rządu. Miało to pomóc w ograniczeniu start, które przewidują biznesmeni zaangażowani w inwestycje związane z Igrzyskami w Sochi.

Najdroższe Igrzyska w historii

Igrzyska w Sochi kosztowały do tej pory ponad 50 miliardów dolarów, co czyni je najdroższymi w historii współczesnych Olimpiad. Wielu biznesmenów i firm państwowych zwróciło się już do Państwa o pomoc w spłacaniu pożyczek, które zaciągnęli na realizację nierentownych projektów w Sochi.

Rosyjskie strefy hazardowe

Rosja zakazała hazardu w 2009 roku. Wyjątkiem są cztery rozrzucone po kraju specjalne strefy. Okręgi, w których zalegalizowana gry hazardowe to: Kaliningrad, rejon znajdujący się na wschodnim krańcu kraju, południowe terytorium Krasnodaru i znajdujący się na Syberii, region Altai.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. No i dobrze. Po co kojarzyć Igrzyska z hazardem.
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette