Uprawiał konopie by spłacać hazardowe długi

Uprawa marihuany miała rozwiązać problemy finansowe hazardzisty. Zamiast tego trafił przed sąd.

Rekrutacja w grupie wsparcia

Domowa plantacja marihuany w LeedsMieszkający w angielskim Leeds Christopher Parsons od pewnego czasu borykał się z uzależnieniem od hazardu. W trakcie spotkania anonimowych hazardzistów podszedł do niego mężczyzna i zaproponował sposób na rozwiązanie jego finansowych problemów. 29-latek rozpoczął za jego namową uprawę marihuany.

Gotówka za sadzonki

Parsons uległ pokusie i w zamian za 25,000 funtów (około 150,000 złotych) zgodził się założyć plantację w swoim domu. Uzyskane rośliny przekazywał swoim mocodawcom. Gdy wpadł w ręce policji, na parterze i pierwszym piętrze jego domu właśnie dojrzewała druga „tura” sadzonek.

Fałszywe włamanie

29-latek pewnie nadal byłby w stanie ratować swój budżet dzięki domowej plantacji, gdyby nie czysty przypadek. Do jego domu w Leeds wysłano patrol po tym, jak policja otrzymała zgłoszenie prawdopodobnym włamaniu. Na miejscu, zamiast włamywaczy funkcjonariusze znaleźli 67 sadzonek konopi.

Rok więzienia

Mężczyzna z pewnością jest przykładem tego, jak zdradliwy może być hazardowy nałóg. Najpierw stracił dobrze płatną pracę, a teraz usłyszał wyrok. Sąd skazał go na rok bezwzględnego pozbawienia wolności. Sędzia orzekająca w tej sprawie powiedziała, że nie widzi tu podstaw do warunkowego zawieszenia odbywania kary.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Już widze to zgłoszenie o włamaniu... pewnie jakiś życzliwy sąsiad
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.