Uzależniona od hazardu policjantka trafi do więzienia

Funkcjonariuszka kanadyjskiej policji spędzi 1,5 roku w więzieniu za kradzież ponad 100,000 dolarów.

Skradzione dowody

Policja konna w KanadzieWszystko zaczęło się, gdy uzależniona od hazardu policjantka, służąca w szeregach Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej ukradła z policyjnego magazynu dowody warte $116,000. Kobieta miała łatwy dostęp do tego typu materiałów, ponieważ pracowała, jako oficer odpowiedzialny za dowody rzeczowe w komendzie w Mission (Kolumbia Brytyjska).

Nałóg silniejszy od honoru

Była już funkcjonariuszka – April Smith – złożyła w sądzie oświadczenie, w którym powiedziała, że czuje ogromny żal i wstyd. Kobieta powiedziała, że zdaje sobie sprawę, iż zawiodła nie tylko swoją rodzinę, ale i kolegów z pracy. Niestety, chociaż miała świadomość, że jej postępowanie jest karygodne, to uzależnienie od hazardu okazało się silniejsze, niż zdrowy rozsądek.

Łatwa gotówka

Pani Smith pracowała na wspomnianym stanowisku od sierpnia 2008. To właśnie wtedy została funkcjonariuszem odpowiedzialnym za magazyn z dowodami rzeczowymi w miejskiej komendzie w Mission.

46-latka kradła głównie gotówkę, która trafiał do policyjnego depozytu. Były to pieniądze przejęte od przestępców lub znalezione przez policjantów w najróżniejszych okolicznościach. Jednocześnie, kobieta fałszowała rejestry, żeby zatuszować swoje działania. Łącznie zmanipulowała aż 89 dokumentów.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Absurd!
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette