W USA twórca programów do hazardu usłyszał zarzuty

Twórca oprogramowania dla firm hazardowych został oskarżony o promowanie nielegalnego hazardu.

Rodzina przed sądem

Programista oskarżony o promowanie hazarduBiuro prokuratora w stanie Nowy Jork postawiło zarzuty promowania nielegalnego hazardu programiście, którego firma tworzyła oprogramowanie do obsługi internetowego hazardu. Przed sądem stanie Robert Stweard (właściciel Extension Software), jego żona oraz szwagier.

Programy dla bukmacherów i kasyn

Extension Software zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla internetowych kasyn i bukmacherów działających poza terytorium USA. Pomimo tego, przedsiębiorców oskarżono ponieważ ich produkt wykorzystywano również.

„Tworzony jest bardzo groźny precedens. To przerażające, że dystrybutor oprogramowania ścigany jest za to, że ktoś wykorzystał jego produkt do nielegalnych celów”.

Tak całą sytuacje komentowała Jennifer Granick, dyrektor wydziału Wolności Obywatelskich w Centrum Internetu i Społeczeństwa Uniwersytety Stanford. Po czym dodaje:

„Jeśli wiesz do czego mozna wykorzystac Twój produkt I nie zapobiegniesz temu, to nie podejmujesz wystarczających kroków? Obecne prawo nie precyzuje jaką tego typu wiedzę musisz posiadać.”

Prokuratura zaoferowała ugodę

Według doniesień magazynu Wired, prokuratura zaoferowała Stuartowi ugodę. Miał włamać się do systemów swoich klientów i zdobyć zawarte w nich nazwiska oraz hasła dostępu. Dzięki nim władze stanowe miały mieć możliwość namierzenia osób zaangażowanych w nielegalny hazard na terenie stanu.

Odrzucił ofertę i usłyszał zarzuty

Stuart początkowo przystał na warunki prokuratorów. Jednakże później wycofał swoja zgodę. Jak tłumaczył uznał, że czuł się niekomfortowo będąc przynętą, która ma podstępem zbierać informacje na temat swoich klientów. Stuart twierdzi, że akt oskarżenia to zemsta władz za odrzucenie ugody. Oto, jak komentował całą sytuację:

„Oto przykład, jak Departament Sprawiedliwości łączy biznes w USA z potęgą sądów stojących za urzędnikami i przebiegłymi metodami, które wypaczają ideę ślepej sprawiedliwości.”

Share
e-Mail
Comments (0)

There are no comments at this time

For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette