Włoski podatek od hazardu do zmiany

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał włoskie przepisy podatkowe za niezgodne z unijnym prawem.

Podatki do zmiany

Podatek od wygranych we WłoszechW wydanym właśnie wyroku, Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że włoska ordynacja podatkowa, która reguluje opodatkowanie wygranych z gier hazardowych, jest niezgodna z unijnym prawem. Ten wyrok może pociągnąć za sobą spore zmiany we włoskim systemie podatkowym.

Dyskryminujące prawo

Sędziowie Trybunału stwierdzili, że włoskie rozwiązania są nielegalne, ponieważ dyskryminują inne państwa członkowskie Unii. Włochy wprowadziły ordynację podatkową, która opodatkowała wygrane z gier, ale tylko te uzyskane poza granicami tego kraju. Sąd uznał to za dyskryminację innych krajów członkowskich UE.

Kiepskie wymówki

Trybunał uznał, że uzasadnienie takich przepisów, przez włoskie władze jest niewystarczające. Przedstawiciel tamtejszego rządu twierdzili, że takie rozwiązania mają na celu zapobieganie praniu brudnych pieniędzy i ochronę obywateli przed uzależnieniem od hazardu. To jednak nie przekonało sędziów, którzy wydali druzgocący dla Włochów wyrok.

Obywatel kontra państwo

Sprawa włoskich podatków od hazardu trafiła do ETS po tym, jak dwóch tamtejszych graczy zostało wezwanych do opodatkowania swoich wygranych, pochodzących z zagranicznego kasyna. Mężczyźni uznali, że takie rozwiązanie prawne jest niesprawiedliwe. Jak widać, ETS podzielił ich wątpliwości?

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Wkrótce rządy upadną i nastanie bloga anarchia! :P
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette