Z albańskiego banku zniknęły miliony

Pracownicy albańskiego banku centralnego ukradli €5 mln, których sporą część przeznaczyli na hazard.

Okradli rezerwę państwową

Bank of AlbaniaPrzedstawiciele centralnego banku Albanii poinformowali w ostatnich dniach, że z rezerwy państwowej, zniknęła równowartość €5,000,000. Pieniądze zniknęły ze skarbca w centrali banku, która znajduje się Tiranie, stolicy Albanii.

Sprawcy już za kratkami

Informacja dopiero teraz ujrzała światło dzienne, ponieważ prowadzono postępowanie w tej sprawie i każdy „przeciek” informacji mógłby zaszkodzić śledztwu. W zeszłym tygodniu, policja zatrzymała dwóch pracowników banku, którym postawiono zarzuty w związku z ta kradzieżą.

Pieniądze na grę

Lokalne media informują, że jeden z podejrzanych już przyznał się do winy. Miał zeznać, że kradzieży dokonywał regularnie, przez ostatnie cztery lata. Miał też stwierdzić, że większą część tych pieniędzy przeznaczył na hazard. Ani bank, ani policja, ani przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości nie chcieli komentować tych doniesień.

Bank działa normalnie

Bank Albanii, który nadzoruje finanse publiczne i zarządza 16 prywatnymi bankami w tym kraju potwierdził, że kradzież była rozłożona w czasie. Zapewniono też, że płynność transakcji nie została zakłócona i instytucja działa „normalnie”.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Skoczyli po kasę... do banku :D
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette