Zakonnica kradła by grać

Zakonnica z USA ukradła około $128,000 z dwóch kościołów, by sfinansować swój hazardowy nałóg.

Więzienie dla zakonnicy

Zakonnica okradała kościołyJak podała agencja Reuters, do sześciu miesięcy pozbawienia wolności grozi katolickiej zakonnicy, która ukradła około $128,000 z dwóch kościołów w Nowym Jorku, w których pracowała. Na wysokość kary wpływa fakt, że u siostry stwierdzono problem z uzależnieniem od hazardu.

Wyznanie 68-latki

68-letnia siostra zakonna – Mary Anne Rapp – przyznała się do zarzutu kradzieży, których dopuściła się w stanie Nowy Jork. Oprócz kary pozbawienia wolności będzie musiała zwrócić część środków, które przeznaczyła na hazard. Wyrok zapadnie 1-go lipca.

Kradła przez 5 lat

Pani Rapp wyznała, że w latach 2006-2011 okradała dwa kościoły, w których pracowała, by finansować swój hazardowy nałóg. Jej adwokat tak tłumaczy swoją klientkę:

“Jest bardzo skruszona i zrobiła wszystko, co w jej mocy, by zmierzyć się ze swoim problemem.”

Dodał, że Siostra przeszła leczenie pod kątem uzależnienia od hazardu, po tym jak na jaw wyszły jej przewinienia.

Grała w pobliżu

Kościoły, w których pracowała zakonnica znajdują się nie około 100 km od kasyna w Niagara Falls, gdzie często bywała. Jak podkreślił prokurator prowadzący sprawę: “Nikt nie jest ponad prawem” i nawet osoby duchowne muszą odpowiedzieć za swoje przewinienia.

Share
e-Mail
Comments (0)

There are no comments at this time

For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.