75% podatku od pokerowych wygranych?

Belgijski rząd ogłosił właśnie plany wprowadzenia nowej stawki podatku dochodowego dla pokerzystów.

Fiskalny cios

Hazard w BelgiiBelgijscy pokerzyści właśnie otrzymali mrożącą krew w żyłach wiadomość. Tamtejszy rząd planuje podnieść podatki od wygranych przy stołach pokerowych. Może nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie to, że planowana stawka takiego podatku to 75%!

Bo poker, to nie hazard

Od lat trwa spór, czy poker to gra hazardowa. Wydaje się, że belgijski rząd składnia się ku twierdzeniu, że w tej popularnej grze karcianej najważniejsze są umiejętności. O ironio, właśnie na tej podstawie chce wprowadzić nową stawkę podatku.

Belgijskie ustawodawstwo zwalnia wygrane z gier hazardowych od podatku. Jednakże rząd stwierdził, że wyjątkiem powinien być poker ponieważ „dochody pokerzystów nie są czymś nieprzewidywalnym”.

Co z odliczeniami?

Władze w Belgii w taki oto sposób argumentują swój projekt zmian w ordynacji podatkowej:

„Osoba, która gra w pokera regularnie i poświęca tej grze na tyle dużo czasu, by stworzyć z niej swój zawód, powinna deklarować swoje wygrane tak, jak deklaruje się inne przychody z działalności zarobkowej.”

Według specjalistów, taka interpretacja przepisów powinna nieść za sobą możliwość odliczania od dochodu wydatków związanych z podróżami, zakwaterowaniem i opłatami wpisowymi do turniejów pokerowych. Czy tak się stanie? Nie wiadomo.

Nie taki diabeł straszny…

Wizja 75-procentowego podatku dla pokerzystów wywołała istna burzę w Belgii szczególnie, że życie z gry w pokera, to wcale niełatwy kawałek chleba. Jednak zaraz po ukazaniu się tej informacji, władze zaczęły uspokajać. Taka stawka miałby dotyczyć jedynie najlepiej zarabiających graczy w tym kraju i szacuje się, że byłaby to grupa zaledwie około 20 osób.

Możemy jedynie podejrzewać, ilu z nich już zdążyło spakować walizki.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Dlaczego tylko 75%, przecież jak ktoś robi coś dobrze to powinno to być dobrem narodowym. Niech oddają wszystko! Jak widać, nie tylko u nas rządzą idioci!
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.