Full Tilt Poker znów rozda karty?

Po ponad półtorarocznej przerwie, rusza jeden z największych poker roomów online – Full Tilt Poker.

1,5 roku po „Czarnym Piątku”

Full Tilt poker wraca na rynekJuż jutro nie tylko wybory prezydenckie w USA, ale dla wszystkich sympatyków pokera 06.11.2012 to ważna data z zupełnie innego powodu. To właśnie we wtorek ma nastapic ponowne uruchomienie Full Tilt Poker. Warto przypomnieć, że jeszcze 1,5 roku temu był to jeden z największych poker roomów na rynku online. Niestety przez ostatnie 18 miesięcy nazwa ta kojarzyła się jedynie ze skandalem wywołanym wydarzeniami z 15.04.2011, określanego mianem „Czarnego Piątku”.

Licencja z wyspy Man

Full Tilt Poker należy obecnie do grupy kapitałowej Rational Group, która zdobyła 09.10.2012 uzyskała dla tej marki licencję Komisji nadzorującej rynek hazardowy na Wyspie Man (Isle of Man Gambling Supervision Commission, w krótcie GSC). W dopełnieniu formalności z pewnością pomógł fakt, że wspomniana grupa ma bardzo stabilna pozycję na rynku – należy do niej największy internetowy poker room, czyli PokerStars.com.

Wielka przeprowadzka

Już w zeszłym miesiącu FTP rozpoczął przeprowadzkę z Dublina na Wyspę Man, gdzie zgodnie z obowiązującym prawem musza znajdować się serwery obsługujące poker room. Jednocześnie, centrala pod zupełnie nowym zarządem pozostanie w stolicy Irlandii. Firma zdecydowała się na licencję Wyspy Man z kilku powodów. Główną przyczyną jest lokalne prawo, które bardzo rygorystycznie zabezpiecza interesy graczy. Jednym z głównych wymogów, jest zabezpieczanie środków wpłacanych przez klientów w specjalnym funduszu gwarancyjnym.

Wrócą na większość rynków

Wielu graczy i analityków rynku zastanawiało się, na które rynki powróci marka Full Tilt Poker. Właściciele szybko rozwiali wszelkie wątpliwości wydając oświadczenie, że poker room będzie dostępny dla większości rynków, na których operował przed Czarnym Piątkiem. Usługi firmy nie będą dostępne na rynku amerykańskim oraz w kilku państwach Europy. Chodzi o Włochy, Francję, Danię, Belgię, Estonię i Hiszpanie. Przyczyna jest prosta, FTP nie ma na razie zamiaru występować z wnioskiem o przyznanie licencji na działanie w tych krajach.

Nowe funkcje

Jak poinformował manager poker roomu – Shyam Markus – nowy Full Tilt Poker otrzyma kilka ciekawych funkcji, które powinny spodobać się graczom. Od teraz klienci będą mogli sparować swoje konto FTP z kontem w PokerStars.com i dowolnie przelewać pomiędzy nimi swoje środki. Pojawią się również nowe turniej – double i triple chance. Kolejna opcją będzie możliwość dodawania stolików w grze heads-up, co pozwoli na grę z tym samym przeciwnikiem na wielu stołach.

W zeszłym tygodniu Full Tilt Pokoer ponownie uruchomił swoją stronę, jednocześnie umożliwiając klientom grę na wirtualna gotówkę (tzw. play money). Pełna funkcjonalność będzie dostępna dla wszystkich klientów od wtorku 06.11.2012r.

Share
e-Mail
Comments (0)

There are no comments at this time

For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette