Jak przypadkiem wygrać WSOP?

Mieszkaniec Minnesoty pomylił turnieje i wygrał bransoletkę WSOP w odmianę, w która nigdy nie grał.

Bransoletka dla debiutanta

Christian Pham przypadkowym zwycięzca WSOP 201540-letni profesjonalny pokerzysta z Minnesoty wygrał w zeszłym tygodniu jedną z 68 bransoletek World Series of Poker, które czekają na tegorocznych zawodników. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna pomylił turnieje i zapisał się do rywalizacji w odmianę, w którą nigdy w życiu nie grał!

Gra najsłabszych rąk

Chrisitan Pham, bo tak nazywa się nowy mistrz, sądził, że zapisuje się do turnieju no-limit texas hold’em, ale zamiast tego opłacił udział w zupełnie innej rywalizacji – no-limit deuce-to-seven draw lowball.

Warto wyjaśnić, że to zupełnie inny rodzaj gry, w którym zwycięża ten, kto na koniec partii pokaże najsłabszy układ. Zawodnicy otrzymują na starcie po pięć kart, które mogą wymieniać.

Pomogli rywale

Pham powiedział w wywiadzie, że ze swojego błędu zdał sobie sprawę dopiero, gdy usiadł przy stole i zobaczył, że krupier rozdał mu pięć, a nie dwie karty, jak to ma miejsce w texas hold’em. Z początku spanikował, ale wkrótce z pomocą przyszli inni gracze, którzy zaczęli mu tłumaczyć zasady.

Hymn i biżuteria

Już następnego dnia, po wielu podpowiedziach od graczy i nocy spędzonej na nauce, 40-latek świętował swój niewiarygodny sukces. Okazał się najlepszym spośród 219 uczestników turnieju. W nagrodę otrzymał czek na $81,314 (około 300,000 złotych) oraz marzenie każdego pokerzysty – słynną złota bransoletkę WSOP.

Zgodnie z tradycją, odegrano również hymn wybrany przez gracza. W tym wypadku był to hymn Wietnamu.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Coś ta historia wydaje się zbyt piękna, żeby mogła być prawdziwa
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.