Kolejny sukces polskiego pokerzysty

Miejsce na podium maltańskiej edycji EPT powoli staje się tradycją w wykonaniu Polaków.

Kolejny polski sukces

Polak trzeci w EPT Malta 2015W zeszłym roku Dominik Pańka przyspieszał puls wszystkich polskich pokerzystów (i chyba nie tylko pokerzystów), a w 2015 roku przyszedł czas na Jarosława Sikorę. Polak powtórzył zeszłoroczny sukces naszego najbardziej utytułowanego pokerzysty zajmując trzecie miejsce w Main Evencie Europena Poker Tour na Malcie.

Kolejny polski milioner

Nagrody w turniejach z serii EPT od zawsze przyprawiały o zawrót głowy. Tak było i tym razem. Na zwycięzcę czekało ponad pół miliona Euro! Sikora, choć nie udało mu się sięgnąć po statuetkę, tez nie ma powodów do narzekań. Polak wygrał €265,840, czyli ponad 1,1 miliona złotych! Ta wygrana stawia go w gronie najlepiej zarabiających polskich sportowców.

Wojna blindów

Rozgrywka na stole finałowym toczyła się w dość szybkim tempie. Gdy w grze zostało już tyko sześciu graczy, rywale odpadali jeden po drugim. W końcu, w grze pozostał tylko Sikora, Alen Bilic i (jak się później okazało) triumfator imprezy Niall Farrell.

Polak starł się na blindach z Farrellem. Zawodnicy weszli all-in jeszcze przed flopem. Niestety ręka naszego rodaka (as-dziesięć off suit) musiała uznać wyższość asa i waleta (off suit) Brytyjczyka, który następnie pokonał pochodzącego z Bośni i Hercegowiny Bilica.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Brawo, brawo, brawo! Oby tak dalej!
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette