Niepokojące dane dotyczące pokera online

Rynek pokera online skurczył się bardziej, niż przewidywały to prognozy. Tak źle nie było od 2008 roku.

Mundial nie pomógł

Kryzys pokera onlineJeden z czołowych portal, analizujących światowy rynek pokera online, opublikował dane, z których wynika, że ten rok jest o 13% gorszy niż 2013. Nie pomógł nawet Mundial w Brazylii. Operatorzy liczyli, że ta impreza poprawi znacząco wyniki branży, ale tak się nie stało.

Sezon ogórkowy

Jest już tradycją, że latem spadek aktywność graczy na portalach pokerowych. Ludzie zamiast siedzieć przed monitorem, wolą poszukać rozrywek poza domem. Jednakże aż 13% spadek to więcej, niż przewidywały prognozy. Najlepszym przykładem jest PokerStars. Portal zanotował w ostatnich tygodniach najniższy ruch od czasu Świąt Bożego narodzenia w 2008 roku.

Kryzys dotyka każdego

Słabe wyniki można zauważyć zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Najgorsza sytuacja jest w krajach, które w ostatnich latach dokonały najbardziej restrykcyjnych regulacji pokera online. W Hiszpanii, czy Francji ostre regulacje sprawiły, że te gra w tych krajach jest właściwie nieopłacalna.

Gorzej, niż stagnacja

Według danych, w pierwszym kwartale 2014 we Francji otworzono 12% mniej kont pokerowych, niż w tym samym okresie rok wcześniej. Według specjalistów, jest to kontynuacja trendu zapoczątkowanego w 2011 roku, czyli w czasie, gdy rząd francuski zdecydował się na wprowadzenie nowych regulacji dotyczących pokera online. Liczby mówią same za siebie. Kilkuletnia staganacja w europejskim pokerze zmieniła się teraz w gwałtowny spadek.

Amerykański rollercoaster

Jeśli chodzi o USA, to tamtejszy rynek jest wciąż bardzo niestabilny i narażony na dość znaczące wzloty i upadki. Dla przykładu, liczby w New Jersey wyglądają dość optymistycznie, ale w tym samym czasie poker online w Delaware odnotował w czerwcu 2014 aż 55-procentowy spadek!

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. A co na to PokerStars? Przecież właśnie Amaya wydała 5 miliardów na zakup PS :P
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette