Według badań w sloty gramy głównie dla zabawy

Najnowsze badania z Uniwersytetu w Oregonie łamią stereotypy o amatorach jednorękich bandytów.

Wygrać? Niekoniecznie.

Osoby grające w slotyNaukowcy z Uniwersytetu stanowego w Oregonie przeprowadzili badania na temat tego, co motywuje ludzi do gry w sloty online. Wyniki są dość zaskakujące. Okazuje się, że większość z nas gra na automatach przez Internet dla zabawy, a nie z chęci trafienia dużej wygranej.

Resztę wrzucam do maszyny

Klasyczne sloty od dziesięcioleci stały głównie w barach. Motywacja do gry była w tym wypadku dość oczywista. Ludzie po prostu grali za drobne, które zostały im w kieszeni po zakupie drinka. Wygrana nie była tu tak ważna, jak zabicie czasu i odrobina dodatkowej rozrywki.

Klucz do serca klientów

Wspomniane badania mają ogromne znaczenie dla rynku hazardu online. Ich wyniki pokazują najistotniejsze dla rozwoju tego rynku informacje. To rzadko spotykane spojrzenie w umysły graczy, które może bardzo pomóc zespołom marketingu i retencji właściwie targetować swoje kampanie.

Kluczowy produkt

W naziemnych kasynach aż 75% zysków pochodzi z jednorękich bandytów. Ale również dla wielu kasyn internetowych sloty to produkt, bez którego nie byłyby w stanie utrzymać się na rynku. Większość z nich skupia się na poszukiwaniu bogatych graczy, którzy mogą jednorazowo przegrać spore sumy pieniędzy. Tymczasem wygląda na to, że pieniędzy należy szukać zupełnie w innym miejscu. To ludzie, którzy grają głównie dla zabawy i nie zależy im na odrabianiu start, są najbardziej zainteresowani tego typu rozrywką i to z myślą o nich należy budować kampanie promujące sloty.

Cztery rodzaje klientów

Jak wynika z badań, amatorzy jednorękich bandytów najczęściej należą do jednej z czterech grup:

  • Znudzeni ludzie, którzy szukają jakiegoś zajęcia
  • Gracze szukający dreszczyku emocji
  • Ludzie szukający rozrywki
  • Ludzie szukający sposobu na walkę ze stresem

Ta ostatni grupa jest najbardziej wyedukowaną i najzamożniejszą spośród całej czwórki. Według producentów slotów, właśnie osoby szukające relaksu w grze stanowią większość hazardzistów w USA. Zazwyczaj grają na stawkach pomiędzy $0,25, a $1 i traktują grę jako ucieczkę od codziennych zmartwień.

Share
e-Mail
Comments (0)

There are no comments at this time

For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette