Afera hazardowa w indyjskim krykiecie

Właściciel jednej z czołowych drużyn indyjskiej ligi krykieta został zawieszony za nielegalny hazard.

Kolejne zamieszanie wokół IPL

Liga krykieta IPLIndyjska pierwsza liga krykieta (Indian Premier League – IPL) znowu musi się zmierzyć z kontrowersjami związanymi z zakładami bukmacherskimi. Ma to związek z przyznaniem się do obstawiania nielegalnych zakładów przez właściciela największej drużyny IPL.

Właściciel zawieszony

Raj Kundra właściciel drużyny Rajasthan Royals, został zawieszony na czas trwającego dochodzenia. Poinformował o tym na konferencji prasowej przewodniczący komisji kontrolującej indyjską ligę krytkieta – Jagmohan Dalmiya.

Ta informacja ma ścisły związek z zawieszeniem i aresztowaniem trzech zawodników Royals w związku z zarzutami dotyczącymi ustawiania spotkań.

Zła prasa

To nie jest pierwszy raz, gdy drużyna Royals trafia na pierwsze strony gazet z “niewłaściwych” powodów. W 2010 roku drużynie groziło wydalenie z ligi z powodu niejasności dotyczących właścicieli. Jednakże sprawa został wyjaśniona po apelacji do sądu najwyższego.

Dawni mistrzowie

Rajasthan Royals byli pierwsza drużyna, która zdobyła mistrzowski tytuł IPL. Było to w 2008 roku, gdy kapitanem drużyny był Shane Warne. Jednakże od tamtej pory nie zdołali powtórzyć tego sukcesu. W tym roku przegrali z późniejszymi triumfatorami ligi – Mumbai Indians – w drugiej rundzie kwalifikacyjnej.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. u nas piłka, u nich krykiet... wszędzie to samo bagno
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette