Negocjacje w sprawie kupna 888 zakończone

Zakończyły się negocjacje dotyczące przejęcia przez William Hill, a jednego z jego głównych rywali.

Koniec dyskusji

William Hill nie przejmie 888Od pewnego czasu trwały negocjacje pomiędzy dwoma bukmacherskimi gigantami, które dotyczyły przejęcia firmy 888 przez Williama Hilla. Teraz, wiadomo już, że do takie fuzji nie dojdzie. Stronom nie udało się dojść do porozumienia w kwestii ceny.

Za niska oferta

Według oficjalnych informacji właściciele Williama Hilla byli gotowi zapłacić 200 pensów za jedną akcję 888. Gdyby właściciele jednego z największych konkurentów brytyjskiego giganta przystali na taką propozycję, otrzymaliby łącznie niemalże £720 mln (czyli prawie 4 miliardy złotych).

Giełdowe zawirowania

W chwili, gdy do prasy przedostała się informacja o planowanym przejęciu 888 i trwających negocjacjach, notowania akcji tej spółki skoczyły aż o 20%. Wiadomość o fiasku rokowań odbiła się równie gwałtowną korektą i spowodowała spadek o 14%. Może właśnie dlatego nie udało się osiągnąć porozumienia co do wartości 888.

Inwestor oczekiwał więcej

Informacja o trwających rozmowach rozeszła się w ekspresowym tempie. Pierwszy poinformował o tym znany na całym świecie The Times. Ta sama gazeta donosi teraz, że to jeden z kluczowych udziałowców 888 zablokował transakcję.

Według dziennikarzy, izraelska rodzina Shaked – jedni z założycieli 888 – była gotowa sprzedać firmę, ale za cenę minimum 300 pensów za akację. W obliczu tak dużej rozbieżności, obie strony zdecydowały o zakończeniu negocjacji.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Te kwoty są jakieś astronomiczne, ciekawe ile 888 przynosi rocznie dochodu?
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.