Nielegalne zakłady podczas Australian Open?

Daniel Dobson Australian OpenPolicja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o oszukiwanie na zakładach związanych z Australian Open.

22-letni oszust?

Policja z Melbourne w Australii aresztowała 22-latka pochodzącego z Wielkiej Brytanii, którego podejrzewa się o oszustwa związanie z obstawianiem zakładów bukmacherskich w trakcie tegorocznego Australian Open.

Obstawiał prosto z kortu

Jak poinformował departament policji stanu Wiktoria, mężczyznę zatrzymano pod zarzutem stosowania specyficznej formy oszustw bukmacherskich. Podejrzany obstawiał poszczególne wyniki w trakcie spotkań, które oglądał z trybun.

Był obserwowany

W swoim oświadczeniu funkcjonariusze poinformowali, że 22-latek był obserwowany przez policję na kortach Melbourne Park co najmniej od wtorku. Postawiono mu zarzut dotyczący oszustwa mającego na celu uzyskanie korzystnego wyniku zakładu bukmacherskiego. Mężczyzna stanął przed sądem w ten czwartek.

Ochrona bukmacherów

Stan Wiktoria w zeszłym roku w kwietniu wprowadził przepisy przeciwko tzw. obstawianiu prosto z trybun. Polega to na stawianiu zakładów bukmacherskich w oparciu o informacje dostarczane przez kogoś, kto jest bezpośrednim widzem zakładów sportowych. Tego typu przestępstwa zagrożone są surowymi karami. Grozi za nie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Nagły zwrot akcji

22-letni Daniel Dobson, którego oskarżono o oszustwo, nie przyznał się do winy. Z jego zeznań wynika, że wcale nie obstawiał spotkań, a wysyłał dane do jednej z firm bukmacherskich, by przeciwdziałać właśnie zjawisku obstawiania z trybun. Wysyłane przez niego wyniki miały niwelować opóźnienie czasowe typowe dla transmisji telewizyjnych.

Mężczyznę wypuszczono za kaucją. Ma ponownie stawić się w sądzie za tydzień.

Share
e-Mail
Comments (1)
  1. Ciekawe... oszukiwał i sprytnie się tłumaczy, czy to rzeczywiście jest nieporozumienie?
For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette