Niemcy zmuszeni wydać licencję hazardową

Niemiecki sąd administracyjny nakazał wydać licencję jednemu z pominiętych operatorów.

Europejska krytyka

Licencja na hazard online w NiemczechJakiś czas temu, niemieckie władze uznały, że będą wydawać licencje dla bukmacherów internetowych. Jednocześnie określono, że prawo do oferowania swoich usług w tym kraju dostanie jedynie 20 firm, co spotkało się z krytyka Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Idą zmiany

W podobnym tonie, co ETS wypowiedział się właśnie niemiecki sąd administracyjny, który uznał, że limit 20-tu licencji jest niezgodny z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej. W swoim wyroku sędziowie nakazali wydanie 21-ej licencji dla firmy, która nie otrzymała jej w pierwszej „transzy”, mimo że spełniła wszystkie wymogi formalna, stawiane przez ustawodawcę.

20 z 35

Do tej pory, o niemiecką licencję starało się 35-ciu operatorów. 20-tu z nich już może legalnie oferować swoje usługi tamtejszym graczom. Jednak wspomniany wyrok może diametralnie zmienić sytuację na rynku, bo już mówi się o zwiększeniu limitu licencji lub nawet całkowitym go zniesieniu.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższych miesiącach. Wstępnie mówi się, że zmiany mogą zostać uchwalone już w czerwcu tego roku.

Share
e-Mail
Comments (0)

There are no comments at this time

For posting comments to articles on KasynoOnline.pl household rules apply. Click here to read these rules.Post your comment

Unibet Roulette
  • Related articles
  • There are currently no related articles for this article.